2034/274
Et par hollandske fade af fajance med fliget fane, midterfelt dekoreret med kronet monogram, omkranset med blomster og ornamentik på sort grund. Signeret. 19. årh. Diam. 27. (2)
Mindre kanthak. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag