2031/297
Russisk lampe af bronzepatineret metal i form af en kosak til hest, monteret på base af sortbroget marmor. 20. årh.s første halvdel. Antagelig efter A. M. Bonegor. H. inkl. montering 65.
Minimal aldersslitage, bl.a. enkelte afslag på base. Vi garanterer ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud