2446/1266
“Saint Cloud” taske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, justerbar skulderstrop, et rum med en indvendig lynlås lomme og brunt læderfor. H. 25 x B. 27 x D. 6 cm. 1990.
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Slitage på læderbesætninger. Nogle sorte ridser på læder indvendigt. Alle mål er cirkamål.
Vurdering