2450/1258
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
Halskæde prydet med vedhæng af sterlingsølv. Dessin 337A. Vedhæng ca. 6 cm. L. 61 cm. Georg Jensen efter 1945.
Æske medfølger.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Nogle ridser på vedhæng.
Vurdering
839185 |