2140/752
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
"Radiohuspendel”. Tre pendler af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 33–38. Diam. 28–34. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Rust. Wireophæng mangler. Enkelte kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag