2044/41
C. A. Kølle (f. Strandby 1827, d. København 1872)
Landskab med dyr ved en sø. Sign. CAK. Olie på lærred. 35×50,5.
Behov for let overfladerensning. Retouchering på skyerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag