1721/​1663

Badeværelsessæt af bronzeret og bemalet metal, prydet med roser, bestående af håndklædeholder, sæbeskål, toiletpapirholder og knage. 20. årh. Håndklædeholder B. 55. (4)

Sæbeskål med let rust. Den ene knop mangler på toiletpapirholder. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

12 bud

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK