1721/1663
Badeværelsessæt af bronzeret og bemalet metal, prydet med roser, bestående af håndklædeholder, sæbeskål, toiletpapirholder og knage. 20. årh. Håndklædeholder B. 55. (4)
Sæbeskål med let rust. Den ene knop mangler på toiletpapirholder. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud