2445/​515

Frits Schlegel, tilskrevet (f. Frederiksberg 1896, d. Ordrup 1965)

Et par væglamper med skærme af håndsmedet stål, skærme af opalglas. 1940'erne. H. 43. B. 41. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre buler. Senere afrenset for hvid maling. En defekt underskærm medfølger. Nyere skruer. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

508374 21.000 DKK