2415/790
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tre bogreoler af massiv Oregon pine. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (3)
Omfattende slitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Malingstænk. Huller i bagbeklædning til vægmontering.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud