1436/9039
To bagerskilte i form af kringle med kongekrone af udskåret og forgyldt træ og metal, det ene skilt flankeret af løver samt monteret på hylde. 20. årh. H. 47. B. 49 og H. 70. B. 115. (2)
Enkelte afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Udskæring på hylde mangler i den ene side.
Interior, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag
23 bud