Frits Thaulow (, efter, 20. årh.)
Pierre Labrouche (1876–1956) efter Frits Thaulow: Åløb gennem en vinterskov. Tryksign. Frits Thaulow samt sign. “d'apres Frits Thaulow Pierre Labrouche”. Håndkoloreret radering. Pladestørrelse 46×62.
Katalogtekst ændret 24.05.2009.
Papiret er gulnet.
Malerier, 3. juni 2009