2045/717
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Isspand af stentøj dekoreret med sandfarvet glasur. Sign. monogram 15. Hank af bambus beviklet med flet. H. ekskl. hank 13,1. H. inkl. hank 22.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud