766/​100

9 diverse væghængte spilleautomater i kasser af egetræ og rødmalet træ. 20. årh.s første halvdel. Variabele størrelser. H. 77/38. (9).

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Inventar og udstyr fra Tivoli, 3. februar 2007

Kategori
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

25.000 DKK