2009/54
Stor, ligeknækket opsats af sterlingsølv med hamret overflade. Stemplet T. F. 20. årh. Vægt ca. 2048 gr. H. 16,5. L. 49,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag