1846/​7020

Ceramoniel pagaj af udskåret træ, greb og spids beviklet med messing bånd, bladet udskåret med mønster. Lakeret? Den demokratiske republik Congo? L. ca 142 cm.

Proveniens: Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 15. november 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag