1846/7020
Ceramoniel pagaj af udskåret træ, greb og spids beviklet med messing bånd, bladet udskåret med mønster. Lakeret? Den demokratiske republik Congo? L. ca 142 cm.
Proveniens: Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 15. november 2018
Vurdering
Hammerslag