2039/828
Dansk møbeldesign
To-personers sofa af flettet og formbøjet bambus. L. 113.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Herunder ridser og mærker. En pind i sædet er knækket.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag