Christian Bang (f. Rønne 1868, d. København 1950)
“En overhøring”. Sign. Chr. Bang. Olie på lærred. 68×58.
På blændrammen en udstillingsetiket.
Enkelte retoucheringer. Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger ved kanten. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
37 bud