2009/281
Dansk maler, 19. årh.s begyndelse
Portræt af herre i mørkegrøn jakke. Usigneret. Olie på lærred. 59×47.
Mindre krakeleringer. Én reparation/lap på bagsiden som er revnet. Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag