2050/145
Fransk maler, 19. årh.
“Barques échouées”. Havneparti med strandede fiskerbåde. Sign. F. Couilbaud. Olie på træ. Lysmål 25,5×33.
Mindre retoucheringer, primært langs kanten.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag