2132/​902

Dansk snedkermester

Rullebord af mahogni med underliggende hylde og plade ilagt fliser dekoreret i blå. Sign. L. Alde 39. H. 62. L. 79. B. 50.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK