2431/53
Sønderjysk almue dragkiste af bemalet fyrretræ, front med fire ligeknækkede skuffer. 18. årh.s anden halvdel. H. 96. B. 122. D. 52.
Brugsslitage. Nøgle medfølger. Restaureret, pæn stand.
Vurdering
1010450 | ||
107745 |