2448/922
Dansk møbeldesign
Sminkestol med ben af elm, betrukket med lyst imiteret lammeskind. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Vurdering
Hammerslag
974362 |