1821/535
Gerda Wegener (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)
To kvinder til teselskab. Sign. Gerda Wegener. Akvarel og tusch på papir. Lysmål 35×25.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 22. maj 2018
Vurdering
Hammerslag