Harald Slott-Møller (f. København 1864, d. sst. 1937)
Nattestemning ved en gård på Fanø. Sign. Harald Slott-Møller Fanø. Olie på lærred. 37×72.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 560, 1991 nr. 127.
Retoucheringer. Minimale afskalninger. Områder med tyndere farvelag. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020