12114/41
Ernst Syberg (f. Over Kærby Mark 1906, d. Vellerup 1981)
Marklandskab. Sign. Ernst Syberg. Olie på lærred. Lysmål 35×48. Rammemål 52×65.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag