2032/1286
“Birds” diamantring af 14 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,30 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: VVS. Str. 53,5. Vægt ca. 4 g.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud