2427/​551

Paolo Venini (f. Milano 1895, d. Venedig 1959)

“Trilobi”. Lysekrone med glasstænger ophængt i kæder. Udført hos Venini, Italien. 1970'erne. H. 140. Diam. 22.

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En manglende kæde. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?