2132/142
N. P. Bolt (f. København 1886, d. sst. 1965)
To partier med ænder og fasaner. Begge sign. N.P. Bolt. Pastel på papir. Lysmål 40×62,5 og 39×64,5. (2)
Undersøgt i ramme. Papir beskåret på det ene værk.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag