107/31
Knud Larsen (f. Vinderød 1865, d. Frederiksberg 1922)
Strandparti med kvinde og dreng. Sign. monogram. Olie på lærred. 27×33.
Afbildet
Lærredet er dubleret. Større reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier, 15. august 2006
Vurdering
Hammerslag