2025/8513
Russisk ikon forestillende Skt. Nikolaj, monteret med ciseleret oklad af sølv. Mester Alexander Afanasiev, lødighed 84. Tempera på træ. 19. årh. 27×22.
Mindre aldersslitage.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
33 bud