2050/8592
Tre russiske ikoner. To Gudsmoder med barnet ikoner. 19. årh. 18×16. 20. årh.s begyndelse. 27×22. Samt Skt. Nikolaj. 19. årh. 31×27,5. Alle tempera på træpanel. (3).
18×16: Ridser og mærker. 27×22: Ridser og mærker. 31×27,5: Mindre krakeleringer samt afskalninger. Afslag på kanter. Revner i træet.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag