2044/​660

Georg Jensen, m.fl.

Magnus L. Stephensen, m.fl. (f. Holte 1903, d. Helsingør 1984)

“Tuja”, m.m. Barsæt på træbræt med dele af rustfrit stål. Bestående af bl.a. en cocktailske, en istang, et målebæger, en citruskniv, en flaskeåbner m.m. Ståldele udført og stemplet hos Georg Jensen. Bræt: 39×22.

Let brugsslitage.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

2.600 kr.

12 bud

2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.