1946/441
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Drivende skyer ved Himmelbjergsøerne. Sign. C. Milton Jensen 1910. Olie på lærred. 77×123.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag