1946/​441

Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)

Drivende skyer ved Himmelbjergsøerne. Sign. C. Milton Jensen 1910. Olie på lærred. 77×123.

Behov for rensning. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.