Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Piberygende fisker fra Skagen. Sign. Michael Ancher 86. Olie på lærred. 46×38.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 26, 1951 nr. 2 afb. s. 97.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020