2418/​513

Lars Møller

Sæt på fire stole af massiv eg. Sæde og ryg betrukket med patineret, sømbeslået Nigerskind. Udført hos snedkermester Lars Møller. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre afslag. Skind med pletter, krakeleringer og mindre defekter. Nogle stole med revner invendigt på sarg.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag