2124/127
Vilhelm Groth (f. København 1842, d. sst. 1899)
Forår ved en skovlysning nær en bæk. Sign. V. G. Olie på lærred. 37×45.
To minimale nålehuller ved højre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag