1921/​34

Rococo armstol af mørkpoleret bøgetræ, svungne armlæn, cabriole ben. 18. årh.

Brugsslitage. Mindre revner i træet.

Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK