1921/34
Rococo armstol af mørkpoleret bøgetræ, svungne armlæn, cabriole ben. 18. årh.
Brugsslitage. Mindre revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag