1507/162
Sergius Frost (f. København 1900, d. sst. 1994)
Torpedobåden Laxen udfor Hven. Sign. Sergius Frost 1935. Olie på lærred. 39×46.
Ældre malerier og møbler, 9. februar 2015
Vurdering
Hammerslag