2015/181
Kinesisk Peking tæppe. Design med blomsterroset og grene på åben blå bund. 20. årh.s anden halvdel. 385×297.
Delvis slidte frynser. Let slitage langs kanter. Enkelte lyse pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud