2047/774
Dansk møbeldesign
Spisebord med ben eg. Top med hollandsk udtræk af teak. H. 74. L. 134/242 cm. B. 87 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Finérskade på top.
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Vurdering
Hammerslag