C. A. Schleisner (f. Lyngby 1810, d. København 1882)
En skomager tænder sig en pibe tobak. Sign. C. Schleisner. Olie på lærred. 43×35.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 633, 1997 nr. 539.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
1005899 |