1950/316
Leddelt krokodille og fisk af sølv, prydet med røde og grønne flusser som øjne. Krokodille med uidentificeret mærke GP og to omvendte S'er. Fisk ej mærket. 19. årh. Vægt 96 gr. L. 9–24 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
35 bud