1304/44
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Efterårsdag med marker og have ved en å. Sign. V. Kyhn 1893. Olie på lærred. 38×50.
På bagsiden udstillingsetiket fra Charlottenborg.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 21. januar 2013
Vurdering
Hammerslag