2422/​919

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Sæt på fire skifterammer af teak. Udført og delvis mærket hos Rud. Rasmussen snedkerier. H. 50,5. B. 76. (4)

Brugs- og alderspatina, herunder ridser, hak og mærker. Teak falmet samt med enkelte afslag. Flere samlinger med mellemrum og tørrevner. En ramme mangler bagside og glas.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag