1443/1124
Omega, Alvild Dahl m.m.
Damearmbåndsur af 18 kt. guld med rem af brunt skind, damearmbåndsur af 14 kt. guld med lænke af 14 kt. guld samt damearmbåndsur af 14 kt. guld med elastisk lænke af forgyldt stål. Mekaniske værker med manuelt optræk. Ur med guldlænke vægt i alt ca. 21,5 gr. Kassediam. ca. 17–25 mm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Omega og Arild Dahl urene er gangbare.
Smykker, 22. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud