1908/​1530

19 hollandske fliser dekoreredei underglasur blå med tulipaner og andre (stiliserede) blomster. 17–18. årh. (19)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med revner - og rep. 15 indrammede.

Varia, 21. februar 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK