1908/1530
19 hollandske fliser dekoreredei underglasur blå med tulipaner og andre (stiliserede) blomster. 17–18. årh. (19)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med revner - og rep. 15 indrammede.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag