2432/​68

Louis XVI flisebord af rødmalet træ, plade ilagt med 13 hollandske fliser af fajance, dekoreret i mangan med landskabsmotiver, sarg med skuffe, udskåret med kannelerede og tilspidsede ben. 18./19. årh. H. 74. L. 64. B. 51.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Fliser med krakeleringer. Senere bemaling.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?