2044/134
Fladlåget kiste af bemalet fyrretræ, prydet med byprospekter og florale motiver. 19. årh. H. 35. L. 78. B. 38.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Manglende lås.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag