Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
”To blå figurer”, 1973. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Gouache/limfarve på lærred. 97×117.
NB: Media: gouache/distemper on canvas.
Proveniens: Sælges på vegne af “Carl-Henning Pedersen og Sidsel Ramsons Fond”.
Bemærk: rettelse af medie foretaget 06.07.24.
Ikke solgt. Forespørgsel